İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

23 OCAK 2021, CUMARTESİ   

38

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZIN 100 NCÜ YILI KUTLU OLSUN.

    Yayına Giriş Tarihi: 22.04.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 22.04.2020 22:43:39  Yayınlayan Birim: SAKARYA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 22.04.2020 22:42:58

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZIN 100 ncü YILI KUTLU OLSUN.

Ülkemizde ve dünyada Koronavirus tehlikesinin yaşandığı bir dönemde, milli bayramlarımızdan biri olan 23 Nisan Ulusal egemenlik ve çocuk Bayramına kavuşmanın hüzünlü sevincini yaşıyoruz.

23.Nisan.1920, Türk milletinin iradesini temsil eden, birinci Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini dünyaya duyurduğu tarihtir.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisinin 23 Nisan 1920 günü kurulmasının onuruna, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından sadece Türk çocuklarına değil, bütün dünya çocuklarına armağan edilen milli bayramlarımız dan biridir. Dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı tüm dünya ile paylaşan tek ülke Türkiye`dir.

Büyük Önder Atatürk`ün düşüncesinde, çocuklar milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sonsuz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak milli bayramımız olan 23 Nisanı çocuklara armağan etmiştir.

TBMM`nin kuruluşunun 100`ncu yıldönümünde ``Benim amacım, yeni Türkiye Cumhuriyetinde millet egemenliğini güçlendirmek ve sonsuza dek yaşatmaktır.`` diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı`nın bütün kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyor, geleceğimizin güvencesi, yaşam sevincimiz olan çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz.

 

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

Sakarya Şube Başkanı

HÜSNÜ GÜRPINAR


Okunma Sayısı: 20

Sakarya Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.